Informace o bělení zubů

Aesthetic Dental zahrnuje řadu zubních ošetření z různých oblastí (protetika, ortodoncie, implantologie, chirurgie) a má za cíl zlepšit vzhled zubních pacientů, a tudíž se také nazývá "interdisciplinární terapie". Zahrnuje několik technik, jako je: bělení, zuby tváření (kompozitní nebo keramické fazety), zubní lepení, zubní šperky, zubní tetování, zubní přestavby, ortodontické ošetření apod.

Bělení zubů se provádí za účelem získání světlejších odstínů zubů. To dává dobré výsledky na zbarvené nebo devitalizované zuby, zuby s vnitřním zabarvením (podávání tetracyklinů v dětství) atd. Dnes existuje řada způsobů, jak může pacient bělit zuby. Tyto metody se však doporučují tam, kde existuje kontrola zubaře, aby se zabránilo vzniku komplikací (např. Nerovnoměrné zbarvení, poškození okolní gumy).

Existují dva zavedené metody, které dokáží dosáhnout profesionální bělení zubů. První metoda zahrnuje misky (plastové zařízení, které se hodí do zubního oblouku), které se pacientovi aplikují večer před spaním. Obsahuje gel karbamidového peroxidu, který pomáhá při bělení zubů. Pacient musí umístit tyto misky na zuby před spaním po dobu 5-7 dní. Toto období léčby závisí na výsledcích, které mají být získány. Během této doby musí pacient pravidelně navštěvovat zubaře.

Druhá metoda je pro pacienta mnohem rychlejší a pohodlnější. V tomto případě gel, obsahující peroxid vodíku, je aplikován na zuby pacienta pro bělení zubů. Množství peroxidu vodíku se může pohybovat mezi 6 a 38%. Celý proces bělení je rozdělen na tři zasedání, z nichž každá trvá 20 minut. Kromě těchto dvou metod jsou zubní dýhy jednou z nejlepších řešení pro bělení zubů. Jedná se o rychlý a efektivní způsob, jak zuby vypadat ve velkém tvaru, velikosti a barvě.

Existují nějaké vedlejší účinky?

Existují případy, kdy existují některé nepříjemné účinky, jako je dráždění dásní. Dalším nepříjemným účinkem je nerovnoměrné zbarvení zubů. K tomu dochází, když má pacient pouze přirozené a umělé zuby, které mají tmavší odstín. Proces bělení zubů, který se používá nadměrně, může způsobit nenapravitelné poškození zubů. Léčba doma s citronem nebo hydrogenuhličitanem sodným může způsobit poškození plic a je třeba se vyvarovat. Kromě toho nejsou žádné běžné vedlejší účinky bělení zubů. Měli byste však po ošetření řádně pečovat o své zuby, abyste zajistili, že zůstane bílá a zdravá po dlouhou dobu.stomatologicke potreby